A vyplatí se to?

Tuto otázku si klade spousta z nás. Těžko se na ní odpovídá. Když vás někdo vykrade, ač jste byli zabezpečeni, nevyplatilo se to. Když vás nikdo nevykrade, nevíte, jestli to bylo vaším zabezpečení. 

Ale na první případ je snadná odpověď: Zabezpečení nebylo vhodně zvolené. Představte si chalupu na samotě u lesa. Zloděj rozbije okno a začne blikat a houkat siréna. Ale protože je zloděj odborník, příliš se tím netrápí, protože ví, že cesta sem bude někomu (majiteli, policii, bezpečnostní službě...) trvat nejmíň 20 minut a navíc není jisté, zda vůbec přijede, protože siréna nemusí být připojena na pult centrální ochrany. Ovšem když bude na skle bezpečnostní fólie, bude její zdolání problémem pro mnohé nenechavce nepřekonatelným. A pokud rozbití okna pošle SMS na správné místo, ale nespustí se alarm, je velká šance, že zloděj se možná dostane dovnitř, ale už těžko ven, protože tam na něj bude čekat přivolaná policie.

A druhý příklad? Souseda vykradli. Rozlomili mu zámek. Vás nevykradli. Zloděj totiž nemusí být hloupý a naopak může být líný a pokud si nejde do vašeho bytu pro obraz od Vincenta van Gogha, který máte v pokoji na zdi, zvolí raději dveře souseda, které otevře hned, než aby se pral s vaším bezpečnostním zámkem a pak se ještě dočkal další pasti uvnitř, protože když někdo investoval do zabezpečení dveří, není vyloučeno, že bude mít doma třeba webkameru.

To, že vás vykradli, znamená, že jste někde udělali chybu. To, že vás nevykradli může být proto, že na vás ještě nedošlo. Ale když budete připraveni, šance, že se stanet obětí zlodějů se zmenší a šance, že ten útok přežijete bez výraznějších ztrát prudce vzroste.

Každé zabezpečení ale je velice individuální záležitost a je třeba pečlivě posoudit stav objektu, jeho polohu a na základě toho zvolit vhodné metody. Na to je třeba hodně zkušeností. My je máme a rádi s vámi probereme všechny alternativy a pomůžeme zvolit tu nejlepší.