Fólie

BEZPEČNOSTNÍ OKENNÍ FÓLIE NA SKLO

Sklo dostatečné tloušťky, opatřené bezpečnostní okenní fólií (folii), může sloužit jako mechanická zábrana zpomalující postup pachatele do objektu a zamezující prohození cizích předmětů, ať už se jedná o pevná tělesa typu kámen, dlažební kostka, nebo zápalné látky a výbušniny. Bezpečnostní folie na sklo dále chrání proti účinkům tlakové vlny při explozi. Zpomaluje šíření požáru. Je vhodným a  účinným filtrem UV záření. Je čirá, naprosto průhledná a její povrch je odolný proti mechanickému poškození. Dodáváme je s atesty v kategorii odolnosti P1A dle EN 356 a P2A dle EN 356.

 

REFLEXNÍ PROTISLUNEČNÍ a TEPELNĚIZOLAČNÍ FÓLIE NA SKLO

Tyto okenní folie chrání proti horku, úniku tepla a přispívají k ochraně zraku omezením možností oslnění. Okenní fólie v létě omezují průnik tepla do objektu, v zimě vyzařování tepla z objektu, a podstatně tak přispívají ke snížení tepelných ztrát. Vysoký útlum UV záření přispívá nejen k ochraně zdraví osob, ale i k zachování barev materiálů a předmětů za chráněnou prosklenou plochou. Fólie dále chrání sklo proti roztříštění a osoby před pořezáním. Po úderu do skleněné tabule se sice objeví praskliny v četnosti úměrné síle úderu, ale popraskané sklo zůstává nalepeno na okenní fólii. Nehrozí vysypání střepů a pořezání osob. Okenní fólie na skle vytvářejí příjemné prostředí a zlepšují vzhled objektu tónováním a sjednocením vzhledu oken.

AUTOFÓLIE

Autofólie – fólie na skla automobilů - se využívají k vylepšení celkového vzhledu vozidla, k zamezení průhledu do interiéru, k zamezení průniku tepla a UV záření prosklenými plochami do vozu, přispívají k vyrovnání teplot uvnitř vozu. Navíc autofólie zpevňují okenní plochy a chrání pasažéry před úlomky skla při nehodách. Autofólie mohou chránit i před vykradením vozidla.

MATOVÉ OKENNÍ FÓLIE NA SKLO

Tyto okenní fólie s matovou úpravou povrchu jsou neprůhledné, ale průsvitné. Propouštějí světlo a zároveň poskytují úplné soukromí. Teplotní odrazivost se mění podle typu fólie (folie).